2005/2006           2006/2007           2007/2008


2015/2016

Konkurs czytelniczy "Ania z Zielonego Wzgórza"

Konkurs czytelniczy dla klas VI
22 października 2015 roku w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości lektury „Ania z Zielonego Wzgórza”.
Zamierzone cele konkursu to:
- rozbudzanie motywacji i chęci do czytania lektur,
- rozwijanie wyobraźni i kreatywności,
- kształtowanie umiejętności pracy z grupą,
- rozwijanie ciekawości,
- kształtowanie umiejętności podejmowania decyzji.
Wyniki konkursu
Indywidualnie
I m-ce – Wiktoria Różańska (kl. VI a – 17,5 pkt)
II m-ce – Julia Piertykowska (kl. VI s – 16,5 pkt)
                  Natalia Psiuk (kl. VI a – 16,5 pkt)
III m-ce – Hanna Wiśniewska (kl. VI s – 14 pkt)
Drużynowo
I m-ce – klasa VI s
II m-ce – klasa VI a
III m-ce – klasa VI b

2014/2015

*międzyszkolne:

- W świecie baśni Andersena - dla klas III SP, 3 edycje

 

*szkolne czytelnicze:

- Bohaterowie naszych lektur - klasy I - III

- Znam Dzieci z Bullerbyn - klasy III

- Lubimy czytać baśnie - klasy IV

- W świecie mitologii - klasy V

- Ania z Zielonego Wzgórza - klasy VI

- Literaccy milionerzy - klasy I - II gimnazjum

 

*czytelniczo - plastyczne:

- Twórczość Juliana Tuwima w oczach dziecka - klasy 0 - I

- Twórczość Ewy Szelburg-Zarembiny w oczach dziecka - klasy 0 - I

- Król Maciuś Pierwszy i ... - klasy I – III

 

*inne:

- plastyczny: Pod skrzydłami anioła - klasy I - III

- recytatorski: Poezja Adama Mickiewicza - klasy I - III gimnazjum

- różne konkursy realizowane w ramach Święta Polskiej Niezapominajki w latach 2003 - 2011

 

2009/2010

22 marca 2010 roku odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas czwartych pod tytułem „Lubimy czytać baśnie” zorganizowany przez bibliotekę szkolną.

Zamierzone cele konkursu to:

Wyniki konkursu:

I  miejsce – Dawid Kaszyński - kl. IV a

II miejsce – Arkadiusz Taras - kl. IV d

III miejsce – Mateusz Chrzanowski - kl. IV b
 


 

12 marca 2010 roku odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas piątych pod tytułem „W świecie mitologii”

Cele konkursu:

- Rozwijanie zainteresowania kulturą starożytnych Greków

- Wzbogacanie wiedzy z zakresu literatury antycznej

- Poznanie niezwykłych wzorców osobowych

- Dostrzeżenie ponadczasowego znaczenia mitologii greckiej i jej miejsca w tradycji i kulturze.

- Doskonalenie umiejętności rozwiązywania zadań testowych

Wyniki konkursu:

I  miejsce – Szymon Podraska - kl. V f

II miejsce – Maurycy Ciarka - kl. V a

III miejsce – Krystian Szpalerski - kl. V f

 


30 listopada 2009 roku w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości lektury „Ania z Zielonego Wzgórza” zorganizowany przez Danutę Łubińską i Beatę Przybyt - nauczycieli bibliotekarzy.
 

Zamierzone cele konkursu to:

-        rozbudzanie motywacji i chęci do czytania lektur,

-        rozwijanie wyobraźni i kreatywności,

-        kształtowanie umiejętności pracy w grupie,

-        rozwijanie ciekawości,

-        kształtowanie umiejętności podejmowania decyzji

-        zmobilizowanie uczniów do pogłębienia wiedzy o bohaterach czytanego tekstu

-        wyrabianie szlachetnej rywalizacji w zakresie znajomości książki.

Konkurs składał się z 2 konkurencji i przeznaczony był dla klas VI. Uczniowie odpowiadali drużynowo na wylosowane pytania, a następnie indywidualnie wypełniali test.
 

Wyniki konkursu:

Drużynowo

I m-ce    - VI b – 12 p.

II m-ce  - VI d – 10 p.

  - VI a – 10 p.

III m-ce – VI c – 7 p.
 

Indywidualnie:

I m-ce   Lasocka Alicja kl. VI b – 17,5 p /19 p.

II m-ce  Ambroziak Aleksandra kl. VI b – 17 p. /19 p.

              Czerwińska Agata kl. VI  b – 17 p. /19 p.

III m-ce Romanowski Paweł kl. VI c – 16,5 p. /19 p.

 

Wyróżnienia

Kopyt Oliwia kl. VI c – 15,5 p.

Sobek Izabela kl. VI a – 15 p.

Piórkowska Julita kl. VI a – 15 p.

Sadłowski Bartosz kl. VI d – 14,5 p.

Nowakowski Damian kl. VI d – 13,5 p.

Szczepańska Joanna VI c – 13 p.
 


28 października 2009 roku w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas trzecich ze znajomości lektury „Dzieci z Bullerbyn” zorganizowany przez Danutę Łubińską i Beatę Przybyt - nauczycieli bibliotekarzy.

Zamierzone cele konkursu to:

-         rozbudzanie motywacji i chęci do czytania lektur;

-         rozwijanie wyobraźni i kreatywności;

-         rozwijanie ciekawości;

-         kształtowanie umiejętności podejmowania decyzji;

-         zmobilizowanie uczniów do pogłębienia wiedzy o bohaterach czytanego tekstu.
 

Wyniki konkursu:

I  m-ce – Marta Łukasiak kl. III a – 31 p./33 p.

II m-ce – Mateusz Rybarczyk kl. III d – 30,5 p/33 p.

III m-ce – Kamila Dzikowska kl. III b – 27 p./33 p.

 

2008/2009

W ramach edukacji polonistycznej 10 grudnia 2008 roku odbył się konkurs recytatorski dla gimnazjum pt. „Poezja Adama Mickiewicza”.

Wyniki konkursu:

I          Stasiak Mateusz kl. III gb

            Wolska Joanna kl. III ga

II         Gawińska Adrianna kl. I ga

         Stępniak Aleksandra kl. III ga

III      Domańska Joanna kl. II ga

         Waćkowska Anita kl. II ga

Wyróżnienia otrzymali:

Majchrzak Milena kl. I ga

Sadowski Dawid kl. I gb

Mikołajewska Agata kl. II ga

Sandurski Bartosz kl. II gb

 

17 grudnia 2008 roku odbyła się „Żywa lekcja języka polskiego”, której tematem były lata młodzieńcze i wczesny okres twórczości Adama Mickiewicza. Głównym elementem spotkania był film dokumentalny o krainie dzieciństwa i młodości  Adama Mickiewicza zatytułowany „Litwo, Ojczyzno moja”. Film ma formę tryptyku: „Kraj lat dziecinnych”, „Młodość górna i durna”, „Burzliwego wieku niepokoje”. Reżyserem filmu jest Tadeusz Bystram, który wygłosił prelekcję o życiu wieszcza i powstaniu filmu.

 

W ramach VI Edycji Konkursu Ekologicznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Województwa mazowieckiego w miesiącach wrzesień – październik 2008 r. zostały ogłoszone i rozstrzygnięte następujące konkursy

Wyniki konkursu:

 Kategoria konkursu : praca plastyczna-wycinanka (klasy I - III)


 I m-ce            Karolina Szawłowska                kl.IIb
II m-ce            Aleksandra Dąbrowska          kl.IIIb


 
Kategoria konkursu: praca plastyczna (klasy I - III)

I m-ce             Tatiana Motyka                      kl.IIIa
II m-ce            Karolina Klus                          kl.Id

                       
Mateusz Robakiewicz            kl.Id
                       
Kacper Sadowski                 kl.IIIa
III m-ce          Klaudia Stanisławska             kl.IIa

                      
Wiktor Jędrzejewski                kl.IIa
                      
Natalia Olszewska                 kl.IIIa


 
Wyróżnienia:

Adrianna Popławska                  kl.Ia
Karina Jędrzejczak                      kl.Ia
Marta Łukasiak                           kl.IIa
Anna Kowalska                          kl.IIa
Natalia Piórkowska                    kl.IIa
Michał Karpiński                   kl.IId
Olga Lipińska                             kl.IId
Mateusz Gawski                    kl.IId
Dawid Kaszyński                  kl.IIIa
Natalia Jasińska                          kl.IIIa
Katarzyna Molendowska       kl.IIIa
Mateusz Tugeman                  kl.IIIb
Aleksandra Klasiak                    kl.IIIb
Agata Wilary                              kl.IIIe
Oliwia Kozłowska                 kl.IIIe
Weronika Bukowska                kl.IIIe


 
Kategoria konkursu: hasło reklamowe (klasy IV - VI)


 I m-ce          Agata Wojciechowska            kl.Vb
II m-ce          Daria Kwiatkowska                  kl.Vb

                      
Ewelina Mikołajczyk                kl.Vs


 Wyróżnienia:

Aleksandra Kosińska                 kl.IVa
Gabriela Grala                               kl.Vb


 
Kategoria konkursu: praca plastyczna (klasy IV VI)


 I m-ce                   Alicja Fabisiak                      kl.Va
II m-ce                   Izabela Sobek                       kl.Va

                              
Joanna Nowak                      kl.Vb
III m-ce                 Daniela Woźnicka kl.Va


 
Wyróżnienia:

Agata Zielińska                     kl.Va
Julita Piórkowska  kl.Va

Kategoria konkursu: praca plastyczna (gimnazjum)


 
Wyróżnienia:

Agata Wilczewska kl.Iga


 Podsumowaniu konkursów towarzyszyła wystawa „Rzeka nie jest ściekiem”
wypożyczona od GREENPEACE, którą obejrzało ok.600 uczniów naszej szkoły
oraz przedstawiciele 11 płockich szkół podstawowych biorących udział
w I Edycji Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego  pt. „Z wodą za pan brat”

Dnia 19 listopada 2008 r. odbył się konkurs czytelniczy dla klas IV ,,Lubimy czytać baśnie’’

 Cele konkursu:

Wyniki konkursu:

I m – ce           klasa IV c
II m – ce         klasa IV s
III m – ce        klasa IV d